Windows 10 Education

Wraz z premierą Windows 10 Microsoft wprowadził nową wersję systemu: Windows 10 Education.

Instytucje edukacyjne, wykładowcy, nauczyciele, studenci i uczniowie mają specyficzne potrzeby, jeżeli chodzi o używanie urządzeń komputerowych. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom powstała dedykowana dla edukacji wersja Windows 10 Education rozwijająca funkcjonalności wersji Windows 10 Pro i oferująca możliwości znane z najwyższej wersji Enterprise. Dzięki temu odpowiedziano jeszcze lepiej na potrzeby w zakresie ochrony danych i zarządzania coraz większą ilością zróżnicowanych urządzeń.

System Windows 10 Education został zaprojektowany w sposób, który upraszcza wdrożenie i aktualizację z wersji Windows 10 Home i Pro bez konieczności przeprowadzania czystej instalacji.

Win10EDU02

Przyszłość z Windows 10 Education:

Skuteczniejsze nauczanie:

• Usprawniona wielozadaniowość i łączenie treści dzięki równoczesnej obsłudze wielu aplikacji i wirtualnym pulpitom
  • Dopasowanie zachowania systemu operacyjnego do aktualnego trybu pracy komputera z funkcją „Continuum”
  • Pełne wsparcie dla pisma odręcznego oraz szerokiego wachlarza urządzeń peryferyjnych
  • Interaktywne korzystanie z internetu przy pomocy przeglądarki Microsoft Edge
  • Urozmaicone nauczanie z użyciem aplikacji edukacyjnych

Rozwiązania w przystępnych cenach:

• Urządzenia dostosowane do każdego stylu nauczania
  • Ulepszona funkcjonalność posiadanych urządzeń dzięki nowemu Menu Start i zwiększonej wydajności
  • Przystosowany dla edukacji Sklep Windows z prostym i bezpiecznym dostępem
  • Zaawansowana technologia oferowana w atrakcyjnych cenach akademickich – w tym oferta „Student use benefit”
  • Zwiększona efektywność dzięki lepszej integracji z narzędziami Office i Office Mobile

Uproszczone wdrażanie i zarządzanie:

• Kompatybilność urządzeń, sprzętu oraz aplikacji – oszczędność czasu i zwiększenie produktywności
  • Aktualizacja w miejscu – bez utraty danych i ustawień oznacza łatwiejsze wdrażanie
  • Możliwość szybszego wprowadzania nowych funkcji dzięki Windows as a Service
  • Zaawansowane zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM – Mobile Device Management)
  • Wybór narzędzi do zarządzania infrastrukturą IT uczelni w oparciu o chmurę lub rozwiązania lokalne (on-premise)
  • Zarządzanie usługami chmurowymi i lokalnymi (on-premise) przy użyciu jednej konsoli

Bezpieczeństwo i ochrona:

• Spójne rozwiązanie do zarządzania tożsamością dla szkół dzięki Azure Active Directory
  • Blokowanie złośliwego oprogramowanie przy pomocy Device Guard oraz Windows Defender
  • Bezpieczniejsze logowanie dzięki funkcjom Windows Hello i Microsoft Passport
  • Wzmocniona ochrona przechowywanych danych z funkcjami BitLocker i Enterprise Data Protection
  • Zdalny dostęp dla studentów – nauka z dowolnego miejsca w dowolnym czasie
  • Blokada niechcianych aplikacji dzięki usłudze AppLocker

Przy okazji wprowadzania na rynek nowego systemu operacyjnego wprowadzono zmiany w licencjonowaniu. System Windows 10 Education można zakupić w umowach licencjonowania grupowego (Academic Open, Select Plus, MPSA, OVS- ES, EES) jako licencję wyłącznie na uaktualnienie produktu (tzw. „Upgrade”). Aktualizacja wymaga posiadania licencji jednego z kwalifikujących się systemów operacyjnych (Windows XP, Vista, 7, 8, 10 lub MacOS).

Zapraszamy na stronę sklepu edu-market.pl, który oferuje oprogramowanie Microsoft dla edukacji, a w tym Windows 10 – kliknij i sprawdź.

Właścicielem portalu jest firma Incom Group S.A.. Strona zawiera treści handlowe.