Tablice interaktywne

Marka Promethean to udowodniona jakość i niezawodność. Urządzenia tej marki używane są przez ogromną ilość przeróżnych podmiotów edukacyjnych i biznesowych od USA przez Europę, aż po Japonię.
Obszerna oferta urządzeń na rynku edukacyjnym może przyprawić o zawrót głowy i łatwo wpaść w pułapkę niskiej ceny produktu, za którą często idzie bardzo niska jakość podzespołów i wysoka awaryjność. Firma Promethean zadaje sobie sprawę z tego jak ważna w placówce edukacyjnej jest jakość i bezawaryjność, dla tego wytwarza produkty cechujące się wysokim stopniem niezawodności. Misją firmy jest, to aby słowo „Promethean” kojarzyło się z wysoką klasą produktu.
W ofercie firmy znajdziemy komplet rozwiązań na bazie których można projektować i tworzyć nowoczesne klasy XXI wieku. Jednym z głównych produktów oferty są tablice interaktywne.

tabliceinteraktywne01

Tablice interaktywne Promethean to technologia oparta na ekranie dotykowym o dużym rozmiarze na którym wyświetlany jest przez projektor obraz z komputera PC. Na tablicy można wyświetlać wszelkiego rodzaju prezentacje oraz lekcje, których elementy mogą być przesuwane, lub aktywowane poprzez dotyk. Dzięki różnorodnym rodzajom oprogramowania jak i całej gamy dostępnych lekcji użytkowanie tablic ogranicza tylko wyobraźnia. Tablice Promethean umożliwiają w pełni pisanie, rysowanie i zapisywanie na komputerze dowolnych projektów, lekcji i np. wysłanie ich poprzez e-mail. Tablica interaktywna to duża powierzchnia dotykowa realizująca wszelkie możliwości komputera PC. Nauczyciele mogą korzystać z ogromnej bazy materiałów multimedialnych i dzięki internetowi przysłać, lub prezentować treści na forum klasy. Lekcje mogą być zapisywane i dystrybuowane poprzez Internet do rodziców, lub na przykład nieobecnych uczniów. Szkoła może tworzyć swoją bazę lekcji, która może być w następnych latach modyfikowana i rozwijana wg bieżących potrzeb i zmian programowych.
Ważnym aspektem ekologicznym używania tablicy interaktywnej jest oszczędność materiałów eksploatacyjnych poprzez stosowanie dokumentów cyfrowych.
W wielu testach i badaniach przeprowadzonych w szkołach stosujących tablice interaktywne udowodniono, że ten typ nauki doskonale zwiększa motywacje uczniów do nauki, a  uczniowie wykazują się przyspieszonym procesem przyswajania wiedzy w stosunku do tradycyjnych metod.

tabliceinteraktywne02

Obecnie w ofercie Promethean wyróżnia się trzy serie tablic:
ActivBoard Touch Dryerase
ActivBoard 300 Pro
ActivBoard 500 Pro

ActivBoard Touch Dryerase

Tablice interaktywne z serii ActivBoard Touch Dryerase to szybkie i precyzyjne tablice. Wraz z oprogramowaniem ActivInspire stanowią doskonałe, a zarazem ekonomiczne rozwiązanie dla szkół. Pozwalają każdemu na przeprowadzenie interaktywnej lekcji, czy prezentacji nawet bez jej wcześniejszego przygotowania, a szybki proces kalibracji sprawia, że są gotowe do pracy już w kilkanaście sekund po uruchomieniu.

Tablice posiadają funkcję obsługi dwudotyku i pozwalają na pracę w parach. Dodatkowo są również suchościeralne.
Dostępne są w wersji o współczynniku kształtu obrazu 4:3 oraz 16:10 (w nominalnych rozmiarach 78” i 88”).

ActivBoard 300 PRO

Tablice interaktywne ActivBoard seria 300 zostały zaprojektowane dla nauczycieli przez nauczycieli. W przeciwieństwie do rozwiązań konstrukcyjnych stosowanych w innych urządzeniach tego typu, wbudowana w tablicę elektromagnetyczna siatka skutecznie chroni powierzchnię tablicy przed uszkodzeniami i szkodliwym wpływem niskich i wysokich temperatur. Doskonałe, intuicyjne oprogramowanie dołączane do każdej tablicy pozwala każdemu na przeprowadzenie interaktywnej lekcji, prezentacji nawet bez jej wcześniejszego przygotowania.
ActivBoard 300 Pro jest urządzeniem oferującym łączność bezprzewodową za pomocą opcjonalnych funkcji systemu ActivAir oraz ActivHub. Do zestawu dołączone są po dwa pióra interaktywne dla ucznia i dla nauczyciela.
ActivBoard 300 Pro posiada wbudowany system dźwiękowy oraz możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń do portów USB.
Wraz z urządzeniem dostarczane jest, intuicyjne w obsłudze i pełne nowatorskich pomysłów oprogramowanie ActivInspire, które oferuje nauczycielom i uczniom dziesiątki tysięcy gotowych lekcji możliwych do pobrania z witryny Promethean Planet.

ActivBoard 500 PRO

Tablice interaktywne z serii ActivBoard 500 PRO dostępne są w wersjach 87″ oraz 95″. Umożliwiają one współpracę nawet kilku osób, dzięki jednoczesnej obsłudze czterech punktów dotykowych i dwóch piór interaktywnych ActivPens.
ActivBoard 500 Pro ułatwia przeniesienie wielu tradycyjnych zajęć edukacyjnych i zamienienie ich w ciekawe lekcje interaktywne z piórem i technologią dotyku multi-multi-touch. Dzięki wbudowanym głośnikom lekcje staną się w pełni multimedialne, a użytkownicy tablicy będą korzystać z niej w intuicyjny i naturalny sposób. Dołączone w zestawie pióra ActivPen zapewnią wysoką precyzję i pozwolą wykorzystać szerokie możliwości powierzchni dotykowej, na której każdy uczeń będzie mógł łatwo manipulować interaktywnymi obiektami.
Tablica oferowana jest w raz z pakietem oprogramowania ActivInspire Professional Edition, Promethean ActivOffice i Promethean Applications. ActivInspire oferuje szeroki zestaw narzędzi, który w rękach pomysłowej osoby stanie się wydajnym narzędziem do tworzenia ciekawych lekcji interaktywnych i multimedialnych.

POBIERZ SPECYFIKACJĘ PRODUCENTA

Zapraszamy na stronę sklepu edu-market.pl, który oferuje pełną gamę urządzeń Promethean – kliknij i sprawdź.

Właścicielem portalu jest firma Integrit S.A.. Strona zawiera treści handlowe.