Systemy odpowiedzi

Nieodzownym elementem nauki jest weryfikacja stopnia jej przyswojenia przez ucznia. W tym celu  firma Promethean oferuje 3 rozwiązania do wyboru.

ActiVote

sysodpow01

Pierwszym jest sześcioprzyciskowy pilot ActiVote, działający w technologii radiowej, pozwalający błyskawicznie sprawdzić czy uczniowie rozumieją przedmiot prowadzonej lekcji lub 03-244x300zweryfikować poziom wiedzy z poprzednich zajęć. Uczniowie, przy pomocy pilotów dokonują głosowania w konkretnym temacie lub sprawdzianie. Testy może rozwiązywać cała klasa lub tylko jeden uczeń. Urządzenie może być spersonalizowane, przypisane do jednej osoby jak i skonfigurowane na głosowanie ogólne. Egzamin może składać się z jednego pytania lub całej ich serii. ActiVote to wygodne rozwiązanie dedykowane głównie gotowym, zamkniętym systemom pytań i odpowiedzi.
Prosty pilot jest znakomitym narzędziem pozwalającym na sprawną weryfikację wiedzy ucznia, tworzenie statystyk, wykresów i analizowanie postępów nauki całej klasy lub jednego ucznia w dowolnej perspektywie czasu.

ActivExpression

sysodpow02

02b-225x300Drugim rozwiązaniem jest pilot ActivExpression, który daje możliwość stosowania dowolnych systemów testowania, łącznie z pytaniami otwartymi, wymagającymi indywidualnych odpowiedzi uczniów. Dzięki ActivExpression uczeń może wprowadzać w odpowiedziach słowa, cyfry i symbole. Taki system umożliwia przydzielanie uczniom testów o różnym stopniu trudności oraz oferuje ich rozwiązywanie w tempie dostosowanym do indywidualnych potrzeb. Zasada komunikacji i działania urządzenia jest taka sam jak w przypadku ActiVote, czyli poprzez podłączany do komputera odbiornik pracujący w technologii radiowej 2,4 GHz.

ActivEngage2

sysodpow03

Trzecim rozwiązaniem, które można zastosować na istniejącej już infrastrukturze informatycznej klasy jest dedykowane do testów oprogramowanie firmy Promethean o nazwie „ActivEngage2”.
ActivEngage2 to oprogramowanie umożliwiające nauczycielom interakcję z poszczególnymi uczniami w czasie rzeczywistym. Umożliwia ono odpowiadanie na pytania, wyrażanie opinii lub zgłaszanie wątpliwości i pytań przy użyciu na przykład komputera, tabletu czy smartfona.
Urządzenia zintegrowane z ActivEngage2 pracują w tej samej sieci Wi-Fi (która może, ale nie musi być połączona z Internetem), a uczniowie wysyłają informacje do nauczyciela, który otrzymuje je w uporządkowanej formie, powalającej na analizy i przedstawianie ich w różnych wariantach i formatach.
Nauczyciel może wybierać spośród różnych stylów interakcji z uczniem, począwszy od prostego „nie wiem”, czy skali Linkerta, aż do odpowiedzi tekstowej.
Dzięki tej technologii, większość żmudnej pracy wykonywana jest za nauczyciela automatycznie, dzięki czemu będzie mógł on szybko i dokładnie określić bieżące problemy ucznia i pomagać mu zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami.

Zapraszamy na stronę sklepu edu-market.pl, który oferuje pełną gamę urządzeń Promethean – kliknij i sprawdź.

Właścicielem portalu jest firma Incom Group S.A.. Strona zawiera treści handlowe.