Wyniki sondażu online – Cyfrowa szkoła i E-podręczniki

Ministerstwo Edukacji Narodowej na swojej stronie poświeconej programowi „Cyfrowa Szkoła” opublikowało wyniki sonadażu on-line, zorganizowanego przez MEN w październiku i listopadzie 2012 r. . Uzyskane informacje potwierdzają potrzebę wprowadzania technologii informacyjno-komunikacyjnych do szkół. Sygnalizują ją… Więcej »

UWAGA ZMIANA TERMINÓW !!! Konferencje dla dyrektorów szkół i organów prowadzących zakwalifikowanych do „Cyfrowej szkoły”

Ponieważ chcielibyśmy aby w konferencjach uczestniczyło jak najwięcej zainteresowanych osób, w odpowiedzi na prośby wielu szkół, zdecydowaliśmy się zmienić terminy konferencji. W związku z powyższym, konferencje planowane w terminach 12-14 czerwca,  NIE ODBĘDĄ SIĘ ,… Więcej »

Rusza cykl konferencji dla dyrektorów szkół i przedstawicieli organów prowadzących zakwalifikowanych do programu „Cyfrowa szkoła”. Osoby uczestniczące w spotkaniach będą mogły poznać , sprawdzić, przysłowiowo  ”dotknąć” sprzęt dedykowany do projektu… Więcej »

Listy szkół zakwalifikowanych do programu „Cyfrowa Szkoła”

Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pojawiły się listy szkół zakwalifikowanych do programu „Cyfrowa Szkoła”. Poniżej przedstawiamy listy wylosowanych szkół opublikowane na stronie Ministerstwa. Województwo Dolnośląskie: Nazwa szkoły Miejscowość Wybrany wariant Szkoła… Więcej »

Liczba wniosków szkół i organów prowadzących o udzielenie wsparcia finansowego złożonych do wojewodów.

Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pojawiła sie informacja dotycząca liczby wniosków, szkół i organów prowadzących, złożonych do wojewodów: (…)Wnioski złożyło aż 46 procent organów prowadzących. Dotyczyły one 3507 publicznych szkół… Więcej »

Punkty konsultacyjne i formularze wniosków

W dniu 13 kwietnia Ministerstwo Edukacji Narodowej umieściło na dedykowanej do programy stronie www.cyfrowaszkola.men.gov.pl informacje o uruchomieniu w każdym z województw punktów konsultacyjnych Rządowego  programu „Cyfrowa szkoła”. Poniżej link do… Więcej »

Wzór wniosku jaki organ prowadzący składa wojewodzie i modyfikacja wniosku składanego przez dyrektorów szkół do organów prowadzących

W zakładce WNIOSEK umieściliśmy wzór wniosku jaki organ prowadzący składa do wojewody. Dokonaliśmy też modyfikacji wniosku jaki dyrektorzy szkół składają do organów prowadzących. Modyfikacja dotyczy pakietu elementów sieciowych. Pakiet ten… Więcej »

Wzór wniosku składanego przez dyrektorów szkół – do pobrania

W zakładce „Wniosek” umieścilismy wzór wniosku do pobrania, jaki dyrektorzy szkół składaja do organów prowadzących. Plik z rozszerzeniem .docx dostępny jest w wersji edytowalnej. Dołącz do dyskusji na naszym forum

Zakładka „Cyfrowa szkoła” na stronie MEN

Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej http://www.men.gov.pl została utworzona zakładka „Cyfrowa szkoła” prowadząca do  dedykowanej dla programu „Cyfrowa szkoła” strony http://www.cyfrowaszkola.men.gov.pl . Umieszczone są tam wszystkie informacje dotyczące programu, aktualne dokumenty, role i zadania organów… Więcej »

Projekt rozporządzenia zatwierdzony przez Radę Ministrów – już dostępny

Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej  opublikowano najnowszą wersję projektu rozporządzenia dotyczącego programu ” Cyfrowa szkola”. Dokument ten został przyjęty przez Radę Ministrów z uwzględnieniem ustaleń Rady Ministrów z posiedzenia w dniu 3 kwietnia… Więcej »

Rada Ministrów przyjęła program „Cyfrowa szkoła”

Rada Ministrów podjęła dziś (3 kwietnia) uchwałę w sprawie „Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – Cyfrowa szkoła” oraz wydała rozporządzenie w sprawie warunków,… Więcej »

Nowa wersja rozporządzenia dotycząca programu Cyfrowa szkoła

W dniu dzisiejszym pojawiła się nowa wersja projektu rozporządzenia dotycząca programu Cyfrowa szkoła. Projekt z dnia 27.03.2012 uwzględnia poprawki i modyfikacje jakie zostały wniesione w ramach obrad przez Stały Komitet Rady Ministrów. Zmianie… Więcej »

Komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej – „Cyfrowa szkoła” na finiszu prac legislacyjnych

Stały Komitet Rady Ministrów przyjął 23 marca i rekomendował Radzie Ministrów projekt pilotażu Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych „Cyfrowa szkoła”, a także towarzyszący… Więcej »

Nowa wersja rozporządzenia Cyfrowa Szkoła

Pojawiła się nowa wersja projektu rozporządzenia a wraz z nią zmieniono harmonogram realizacji projektu. Poniżej przedstawiamy zmiany jakie zostały wprowadzone w planowanym harmonogramie realizacji programu „Cyfrowa szkoła” do dnia 11 kwietnia 2012… Więcej »

Niniejsza strona ma charakter informacyjny i powstała by wspomóc szkoły w ubieganiu się o udział w pilotażowym programie „Cyfrowa Szkoła”.
Właścicielem portalu jest firma Integrit sp. z o.o.. Strona zawiera treści handlowe.