Akcesoria

Wizualizery

wizualizery
Wizualizery Promethean poszerzają możliwości tablic interaktywnych i są znakomitym dodatkiem do prowadzenia w klasie nowoczesnych lekcji. Wizualizer ActiView to specjalna kamera na regulowanym wysięgniku z dodatkowym podświetleniem. Umożliwia ona  prezentowanie, za pomocą monitora, lub projektora i tablicy, dowolnego obrazu przedmiotu lub dokumentu.  Nauczyciel wraz z klasą może omawiać każdy szczegół obiektów dwu i trójwymiarowych. Każdy dokument,  można teraz pokazać klasie i wraz z nią pracować na danym obrazie.
Wizualizer PromethWizualizery01-200x300ean  posiada wybór spośród wielu trybów pracy – zdjęcia, tekst, pokaz slajdów, skala szarości, mikroskop, film, zdjęcia w ciemności. Istnieje możliwość zapisywania obrazów JPEG bezpośrednio w wbudowanej pamięci samego wizualizera – do 120 zdjęć.
Zastosowana optyka w wizualizerze ActiView pozwala na wykonanie dobrej jakości zdjęć dużych obiektów i otaczającej je przestrzeni. Tryb automatycznego doboru parametrów ekspozycji pozwala na szybkie i optymalne ustawienia ostrości i jasności. Wysoka rozdzielczość SXGA (1280×1024) oraz wbudowane lampa doświetlająca pozwala na uzyskanie doskonałej jakości obrazu w każdych warunkach.
Wizualizer Promethean z powodzeniem może zastąpić przestarzałą technikę rzutników foliowych, a dodatkowo oferuje całą gamę opcji od prezentacji dowolnych dokumentów, obiektów 3D, aż do prezentowania i nagrywania za pomocą komputera, doświadczenia chemicznego przeprowadzanego w klasie. Nagrane tak materiały można opublikować w Internecie lub np. przesłać nieobecnym uczniom.

Pióra uczniowskie ActivPen

ActivPen01

Pióra uczniowskie ActivPen działają bezprzewodowo, są bezobsługowe i nie wymagają baterii. Używanie ich pozwala na dokładniejszą pracę na tablicach i materiałach interaktywnych w stosunku do zwykłego dotyku palcem.ActivPen02-300x224
Pracując na tablicy interaktywnej można używać ich jak długopisu, a dodatkowo zastąpić nimi myszkę komputerową. Urządzenie pozwala na wygodne pisanie, otwieranie narzędzi i aplikacji, przeciąganie i upuszczanie na tablicy dowolnych obiektów, przełączanie się między stronami lub np. włączanie dźwięków lub obrazów.ActivPen02
Pełna funkcjonalność w trybie myszki komputerowej pozwala na interakcję z tradycyjnymi aplikacjami komputerowymi lub stronami internetowymi.
ActivPen-y są tak dokładne i precyzyjne, że można nimi zmierzyć i zaznaczyć na ekranie odległość nawet do jednego milimetra.

Wskaźniki ActivWand

ActivWand powala na to aby każdy uczeń niezależnie do wzrostu mógł włączyć się w interaktywną pracę na tablicy. Dzięki ergonomicznemu uchwytowi i przyciskowi „kliknij”, ActivWand działa jak mysz, lub ActivPen, tyle, że umożliwia wygodne dotarcie do każdego obszaru tablicy. Długość dwadzieścia jeden cali pozwoli nawet najmniejszemu uczniowi dotknąć szczytu ActivBoard, a uczniowie niepełnosprawni będą także mogli w pełni uczestniczyć w zajęciach interaktywnych.
Osobnym zastosowaniem urządzenia może być opcja używania go przez nauczyciela jako tradycyjnego wskaźnika, w celu wskazywania właściwych treści i opisywanych obiektów. Wszystkie pozostałe funkcje ActivWand-a zapewnią nauczycielowi sprawną pracę na przedstawianych materiałach interaktywnych.

activwand01

Zapraszamy na stronę sklepu edu-market.pl, który oferuje pełną gamę urządzeń Promethean – kliknij i sprawdź.

Właścicielem portalu jest firma Integrit S.A.. Strona zawiera treści handlowe.